Склеротерапія

Склеротерапія (компресійне флебосклерозування) - метод видалення варикозних вен, що полягає у введенні в їхній просвіт спеціальних препаратів - склерозантів з наступною компресією компресійним трикотажем. (компресійне флебосклерозування) - метод видалення варикозних вен, що полягає у введенні в їхній просвіт спеціальних препаратів - склерозантів з наступною компресією компресійним трикотажем. Склерозант викликає руйнування внутрішньої стінки варикозно розширеної вени, компресія створює умови для повного закриття (склеювання або облітерації) просвіту вени.
Виділяють:
-мікросклеротерапію - так позначають введення препарату в самі дрібні вени, і "судинні зірочки";
-ретикулярний варикоз (судини розміром до 3 мм) усувається введенням мікропіни за технологією Foam-Form.
Протягом 2-6 місяців після склеротерапії відбувається формування тонкого з'єднувального тяжа і його практично повне розсмоктування протягом 1-1,5 років, що підтверджено гістологічними дослідженнями. Звичайно сеанси склеротерaпії проводяться один раз у тиждень. При цьому необхідна 7-денна цілодобова еластична компресія після кожного сеансу склеротерапії протягом усього періоду лікування й денна еластична компресія на строк 1-3 місяця після останнього сеансу. У середньому потрібно 3-5 сеансів для кожної ноги й від 3 до 20 ін'єкцій склерозанта за один сеанс. Позитивний косметичний результат лікування проявляється через 2-8 тижнів після закінчення склеротерапії. У деяких випадках, для кращого косметичного результату, інтервали між сеансами склеротерапії збільшуються до 3-10 тижнів. Найбільш тривале лікування при множинних телеангіектазіях та/або ретикулярних венах (поверхневі вени діаметром до 3 мм, "живильні" телеангіектазії) і значного поширення ураження.
Компресійна терапія має на увазі використання компресійного трикотажу у вигляді панчох, колготок. Під час склеротерапії бажано використовувати компресійний трикотаж 2 функціонального класу. Компресійна теpaпія є незамінною при всіх формах і стадіях варикозної хвороби.
Медикаментозна терапія спрямована на підвищення тонусу венозних і лімфатичних судин, зміцнення судинної стінки, поліпшення умов циркуляції крові. Застосовуються лікарські препарати, що належать до групи венотоників і ангіопpoтeкторів.

Склеротерапія

Питання-відповіді стосовно процедури "Склеротерапія":

П.: Що таке мікросклеротерапія ?

В.: Це метод лікування, який використовується при наявності на шкірі ніг судинних зірочок або сіточки. Під час процедури в просвіт судини вводиться склерозант, який «склеює» судину зсередини, в результаті чого вона поступово зникає. Надійне «склеювання» вени відбувається в умовах її здавлювання за допомогою компресійних колготок.

П.:Як проходить процедура склеротерапії?

В.: Під час склеротерапії пацієнт лягає на кушетку. Лікар після антисептичної обробки шкірного покриву вводить в уражені судини спеціальні препарати для склеротерапії (за допомогою шприца і тонкої голки).Після процедури лікар відразу одягає пацієнту компресійну білизну.

П.: Як довго потрібно носити компресійні колготки?

В.: Еластична компресія необхідна на строк від 2-3 тижнів до 2-3 місяців.

П.: Як потрібно підготуватися до процедури?

В.: Яка-небудь спеціальна підготовка перед склеротерапією не потрібна, але існують деякі загальні рекомендації, про які повинен попередити лікуючий лікар.За день до склеротерапії краще відмовитися від будь-яких способів позбавлення від волосся на ногах (епіляція, гоління). Безпосередньо перед процедурою можна прийняти теплий душ і поснідати.

П.:Скільки процедур потрібно зробити ?

В.: Повний курс лікування включає близько 2-6 сеансів.

П.:Чи можна займатися спортом після склеротерапії?

В.: Фізичні навантаження  (тренування, спортзал, танці і т. д.) потрібно відкласти на 4 дня після проведення процедури . Тим, хто регулярно відвідує сауни і лазні, краще перечекати 2 місяці до повної реабілітації організму.

П.:В яку пору року краще робити склеротерапію?

В.: Процедуру можна проводити в будь-який час року. Але в жаркий період року буде складно постійно носити компресійну білизну.Тому склеротерапію краще робити в осінньо-зимовий період.

П.:Вагітність і склеротерапія?

В.: Вагітність після склеротерапії можна планувати в будь-який час, але рекомендується почекати півроку. В цікавому положенні склеротерапія не проводиться.

П.:Чи шкідлива склеротерапія?

В.: Сама склеротерапія абсолютно нешкідлива. Винятком є проведення маніпуляції при наявності протипоказань.