Чому ми старіємо

Процес старіння починається з 25 років.Старіє, як нам відомо, весь людський організм, в тому числі і шкіра. Уникнути цього неможливо, адже цей процес контролює наш біологічний годинник. А перші ознаки в'ялості шкіри стають помітними уже до тридцяти років. Та не слід засмучуватися, зі старінням потрібно продовжувати боротьбу.
Існує п’ять основних причин, від яких залежить краса і молодість нашої шкіри і які найперше впливають на її старіння.

1.Нестача води.
Нестача вологи викликає лущення шкіри і появу на ній зморшок. Часте й у великій кількості пиття не завжди допоможе забезпечити шкіру потрібною вологою. Тому що зневоднена шкіра з часом змінює свою структуру, тож необхідно використовувати спеціальні засоби, які захоплюють і затримують молекули води. Зволожувальні засоби бувають такими, які закупорюють (створюють на поверхні шкіри плівку, що не дає волозі випаровуватися), власне зволожувальними і біодермально-активними (відновлюють роговий шар шкіри і підвищують її захист).

2. Сонце.
Без сонця життя на землі було б неможливим, від нестачі сонячного світла навіть виникає депресія.Але під впливом сонячних променів клітини шкіри починають працювати в умовах окиснювального стресу, а тому сама шкіра грубшає і втрачає свою еластичність. Так, до 30—40 років порушення пігментації шкіри призводить до жовтуватого відтінку і появи судинних зірочок на обличчі. Після 40 років зморшки з’являються вже по всьому обличчю. Звичайно ж, слід користуватися сонцезахисними кремами, але не лише влітку. І навесні, і восени потрібно захищати свою шкіру від дії ультрафіолетових променів.Та дотримуватися всі рекомендацій щодо перебування на сонці.

3. Стрес.
Оскар Уайльд: Секрет збереження молодості в тому, щоб уникати негарних емоцій.
Життєві хвилювання не минають безслідно. Вони накопичуються в організмі, призводять до розладу нервової системи і негативно впливають на стан шкіри. За нинішнього темпу життя не нервувати не можливо, а тому пийте чай із м’ятою, а для шкіри влаштуйте льодовий масаж. Для цього заздалегідь заморозьте настій шавлії та ромашки(або будь-які інші трави) і зранку протирайте обличчя таким крижаним кубиком. Завдяки такому масажу поліпшиться кровообіг, підтягнеться шкіра.

4. Сигарети
У разі постійного куріння знижується пружність шкіри, вона недоотримує достатньої кількості кисню і поживних речовин. У курців зазвичай колір обличчя стає сірим, а сама шкіра зів’ялою і обвислою.

5. Токсини.
Токсини накопичуються в організмі, а це спричиняє проблеми з травленням, збільшення маси тіла, погіршення стану волосся. Від токсичного перевантаження організму страждає сполучна тканина — шкіра втрачає свою пружність та еластичність. Очищаючи організм від токсинів, ми допомагаємо прискорити метаболізм і поліпшити стан шкіри.

Потрібно мати на увазі, що і дефіцит вітамінів підвищує ризик передчасного старіння шкіри. Вітамін Е, наприклад, недаремно називають вітаміном краси, адже він запобігає руйнівній дії окисних радикалів і тим самим перешкоджає старінню. Хоч яким би різноманітним було харчування, проте навесні в період авітамінозу обов’язково потрібно приймати вітамінні препарати за рекомендацією лікаря.