Інтраліпотерапія

Обмежені жирові відкладення - це скупчення жирових клітин в певних ділянках тіла, що призводять до зміни його контурів і дисгармонії. Вони не пов'язані з надмірною масою тіла і є у людей з нормальною вагою.

Найбільш ефективним і популярним способом корекції фігури є хірургічна ліпосакція. Однак вона пов'язана з певними ускладненнями і ризиками. Відносно новим безопераційним методом зменшення обсягу жирових відкладень стала інтраліпотерапія препаратом Аквалікс від італійських виробників. Вона призначена не для зниження маси, а для корекції контурів тіла і моделювання фігури.

Методика інтраліпотерапіі

Інтраліпотерапія препаратом Aqualyx являє собою ін'єкційний метод руйнування жирових клітин за допомогою ліполітікі (жиросжигающих препаратів). Завдяки відсутності необхідності у підготовці та реабілітаційному періоді, швидкості і відносній простоті виконання, ця процедура була названа «офісною ліпосакцією».

Методика інтраліпотерапіі була розроблена спеціально для застосування препарату Аквалікс (Aqualyx), що володіє виборчим впливом саме на жирові тканини. Він не виказує ушкоджувального впливу на шкіру і м'язи. Суть методу полягає у введенні препарату спеціальної гнучкою голкою з лазерною заточкою безпосередньо в жирові відкладення віяловим способом (з однієї точки введення голки в різних, попередньо намічених, напрямках). Це дозволяє однією ін'єкцією охопити площу до 20 см2. Тривалість проведення процедури становить всього близько 20-30 хвилин.

Зони введення Аqualyx

1. Підборіддя (подвійне підборіддя).

2. Задня поверхня шиї і область верхнього відділу хребта («бичачий горб»).

3. Область над коліном, зовнішня і внутрішня поверхня стегон, зони «галіфе».

4. Живіт, бокова поверхня грудної клітки.

5. Внутрішня поверхня рук.

Склад і механізм дії препарату

Препарат для інтраліпотерапіі Аqualyx випускається у флаконах по 8 мл. Він являє собою водно-гелієвий безбарвний або злегка рожевим забарвленням розчин. Цей єдиний унікальний препарат для ефективної безопераційної ліпосакції з унікальною методикою введення вважається «золотим стандартом» для пацієнтів з нормальною масою тіла. Основним його компонентом є сіль дезоксихолат натрію, додаткові компоненти - полімери галактоз, фізіологічний розчин і незначна кількість лідокаїну (препарат, який застосовується для місцевої анестезії).

Дія дезоксихолат натрію полягає в зниженні натягу клітинної мембрани адипоцити з наступним його розчиненням. Руйнування клітини призводить до звільнення у міжклітинний простір ферментних мітохондріальних і лізосомальних клітинних структур, а також жирних кислот і тригліцеридів. Це активує лімфатичний дренаж. Продукти розпаду адипоцитів і накопичені в них продукти метаболізму венозним і лімфатичним струмом потрапляють в печінку і піддаються подальшим перетворенням або виводяться з організму з жовчю і сечею. Зруйновані жирові клітини не відновлюються.

Дія активного компонента починається відразу і триває не більше 5 хвилин. Але завдяки гелієвій формі, сіль дезоксихолевої кислоти, пов'язана галактозою, звільняється поступово. Тому дія однієї процедури триває близько 3 тижнів, після яких оцінюється результат і приймається рішення про необхідність повторного введення. З метою усунення «другого» підборіддя проводяться 2 процедури, для різних ділянок тіла (залежно від площі та об'єму депонированного жиру) може бути проведено 3-5 процедур введення Аqualyx з тритижневим перервою між ін'екціямі.Процедура добре поєднується з УЗ-терапією.