Особливості менопаузального періоду

Прихід менопаузи ознаменований не тільки коливаннями настрою, підвищенням ваги, безсонням , але й проблемами з шкірою.

Під час менопаузи рівень естрогенів та прогестерону стрімко падає.Так як шкіра є  гормонзалежним органом- це прискорює процеси старіння в шкірі. В результаті знижується рівень колагену, що призводить до втрати тонусу. А сухість викликана зниженим вмістом гіалуронової кислоти та журу. В гормональному фоні починає домінувати тестостерон (чоловічий статевий гормон), тому в окремих випадках можлива поява волосся та вугревого висипу.

Зменьшити пряви менопаузального періоду на шкіру можливо та реально , якщо почати доглядати за нею з 30 років. А саме- підбирати адекватний догляд, відмовитися від агресивних миючих засобів, інтенсивно зволожувати та захищати шкіру, приймати препарати на основі омега-3(незамінних амінокислот).

Відомо, що колаген робить шкіру щільною та еластичною. Однак його концентрація знижується з кожним роком на 1%, коли людині виповнюється 25 років. А в менопаузу зниження концентрації рівняється 30%. Тому слід звернути увагу на креми, які містять ретинол.В випадку необхідності миттєвого результату пропонуються   інє’кційні процедури (диспорт) та контурна пластика. Також особливу увагу потрібно приділити сонцезахистним засобам, які попереджають появу пігментації, злоякісних новоутворень, та передчасного старіння шкіри.

Що стосується росту волосся на  обличчі , то за цим стоїть дигідротестостерон.Видаляти волосся краще лазером, але зволікати не треба.Як тільки волосся посивіє , то лазер не допоможе, так як в сивому волоссі відсутній пігмент на який він діє .

А от вугревий висип провокується надмірно активною роботою сальних залоз, яка викликана порушенням балансу андрогенів, тому для корекції стану необхідне призначення антибактеріальних засобів.