Озонотерапія

Озон - форма кисню, що володіє значно більшою активністю. Цілющий газ чинить загальнооздоровлюючу дію на організм - він покращує реологічні властивості і мікроциркуляцію крові, різко підвищує постачання тканин киснем, а, отже, активізує життєдіяльність всіх органів і систем організму. Результат від застосування озону просто фантастичний: підтягується шкіра обличчя і тіла, підвищується загальний тонус організму, спостерігається позитивний ефект при більшості захворювань, а також відбувається зниження ваги.

Озонотерапія широко застосовується в косметології. З її допомогою можна усунути такі неприємності, як вугровий висип, фурункульоз, дерматити, «судинні зірочки», зменшити шкірні розтяжки. Окрема програма розроблена для догляду за шкірою обличчя. Озоно-киснева суміш робить шкіру більш пружною і молодшою, усуває зморшки навколо очей, прибирає подвійне підборіддя, коригується овал обличчя. 
Озон буквально «оживляє» клітини людини. При введенні озону підвищується вміст кисню в крові, активізуються ферменти, стимулюються процеси окислення вуглеводів, ліпідів, білків, що призводить до вироблення енергії, необхідної для життєдіяльності організму. Крім перерахованих властивостей озону відомі й інші. Наприклад, при лікуванні вугрової хвороби використовується його протизапальну дію, а також дезінфікуючу і знеболюючу.
Активізація за допомогою озону процесів загоєння і поліпшення обміну речовин дозволяє використовувати його в період реабілітації після пластичних операцій, що призводить до зменшення термінів реабілітації.
Озонотерапія практично не має побічних ефектів.
Способи застосування озону: місцеві, системні (внутрішньовенні).
Місцева озонотерапія - озон вбиває всі види бактерій, вірусів, грибків і найпростіших, володіє потужною імуномоделюючою дією та загоює.
Внутрішньовенна озонотерапія - озон відновлює кисневий транспорт, вивільняє кисень, нормалізує обмін речовин, гормональний фон, знімає інтоксикацію, розширює судини, покращує мікроциркуляцію, має імуностимулюючу, антибактеріальну, антивірусну й протизапальну дію.
Озонотерапія при лікуванні целюліту.
Курс терапії озоном складається з 10 - 20 сеансів з періодичністю 1-2 рази на тиждень методом введення озоно-кисневих сумішей в проблемні зони. У ході курсу жирова тканина стає більш щільною і компактною, а шкіра - більш еластичною. Також сильно помітно скорочення обсягу жирового шару. У зонах целюліту озон сприяє розщепленню жиру і розм'якшенню сполучно-тканинних утворень (фіброзної капсули), а за рахунок поліпшення мікроциркуляції виводить токсини і продукти розпаду жирів з організму. Грунтуючись на численних клінічних випробуваннях, медики стверджують, що озонотерапія на сьогоднішній день - найефективніший метод лікування целюліту в порівнянні з іншими. Однак не варто забувати про фізичні вправи, правильне харчування в системі  комплексного підходу до лікування целюліту.
Дана процедура дає швидкий, стійкий ефект, спрямований на рівномірне, без деформації шкіри, зменшення підшкірно-жирового шару.
Озон в лікуванні шкірних розтяжок.
Розтяжки (стрії) - це дефект епідермісу, заміщений сполучною тканиною. В якості основних причин виникнення шкірних розтяжок можна вказати наступні:
- перерозтягнення шкірних покривів
- ендокринно-гормональні порушення в період статевого дозрівання.
Озон стимулює обмінні процеси в сполучних тканинах в ділянці стрій. Вони починають набувати колір здорової шкіри і стають менш помітними.

Озон та омолодження шкіри.
Озон вводиться методом підшкірних мікроін'єкцій в проблемні зони. Це можуть бути області нижньої та верхньої повіки, носогубні складки, області чола, шиї та ін. Курс терапії становить від 8 до 12 сеансів.
Після введення озону покращується метаболізм тканин, клітини починають оновлюватися, омолоджуватися, шкіра розгладжується. Прибираючи верхній ороговілий шар дерми, озон вирівнює зморшки, і навіть невеликі рубці.
Варто відзначити, що на відміну від інших препаратів озон більш фізіологічний, тому його призначають навіть молодим жінкам, у яких є мімічні зморшки. Озон "розганяє" також мішки, набряки і синяки під очима.

Озонотерапія при лікуванні проблемної шкіри.
Озонотерапія застосовується як метод лікування вугрової висипки, спрямований на знищення мікроорганізмів завдяки потужній  дезінфікуючій дії озону. Перевагою озону також є зниження секреції сальних залоз.
Озон застосовується методом мікроін'єкцій в проблемні зони, курс лікування становить від 8 до 12 сеансів. 
Протипокази до проведення курсу озонотерапії:
-ранній період після різних, в т.ч. внутрішніх кровотеч;
-геморагічний інсульт;
-гіпертиреоз;
-схильність до судом;
-гостра алкогольна інтоксикація;
-тромбоцитопенія;
-зниження згортання крові;
-алергія на озон.

Озонотерапія шкіри волосистої частини голови - лікувальна методика підшкірного ін'єкційного введення озонокислородной суміші в шкірний покрив голови. Озонотерапія посилює мікроциркуляцію, відновлює обмін в шкірі волосистої частини голови, насичує киснем волосяні фолікули, стимулює ріст волосся, надає противірусний, протигрибковий, протибактеріальний ефект. Озонотерапія в трихології є методом лікування випадіння волосся і жирної шкіри голови, підсилює лікувальну дію мезотерапії, сироваток, масок, які використовуються в комплексі. Курс озонотерапії шкіри волосистої частини голови складається з 10 щотижневих сеансів.

При лікуванні інтенсивного випадіння волосся озонотерапія дозволяє зупинити процес випадіння в мінімальний термін за рахунок продовження фази росту навіть найслабших волосся з вираженою дистрофією кореневої системи.

  • Озон застосовують для боротьби з випадінням волосся, а також для стимуляції його росту;
  • Терапія також корисна при поганому харчуванні і ослабленні коренів волосся;
  • Методика вкрай корисна при наявності грибкових і бактеріальних уражень шкіри голови, включаючи і себорею;
  • Киснева суміш усуває запальні процеси і використовується в лікуванні безлічі захворювань шкіри голови, що, відповідно, позначається і на здоров'я волосся.

Озонотерапія застосовується в комплексному лікуванні довгострокових алопецій з поступовим витонченням і порідінням волосся. Призначення озону необхідно в стадії стимуляції росту для забезпечення киснем клітин паросткової зони волоса, які інтенсивно діляться, а також для активації регенерації «дрімаючих» волосяних фолікулів.

Протимікробна дію озону допомагає впоратися з частими ускладненнями себореї: себорейним дерматитом, в розвитку якого важливе місце займає грибкова інфекція, і фолікулітами, викликаними бактеріальною мікрофлорою.