Лазерне видалення татуювань

Раніше для видалення татуювання на тілі використовували рідкий азот, випалювання кислотою, хірургічне втручання, глибоку шліфовку або електрострум. У кожному разі, такі процедури залишали глибокі пошкодження на шкірі, шрами і рубці. При застосуванні лазера для видалення татуювань, на шкірі практично не залишається ніяких слідів.

Недавні дослідження показують, що близько 25% людей, які мають татуювання, рано чи пізно звертаються до фахівців, щоб їх видалити. Причини такого бажання можуть бути самі різні: «помилка молодості», розбіжність з очікуваннями або неякісно виконане татуювання.

Переваги видалення татуювань лазером:
- Неінвазивний метод;
- Після процедури відсутні рубці і шрами;
- Не вимагає тривалого часу на відновлення.
 
Під час впливу на татуювання лазерного променя відбувається спрямоване руйнування і видалення пігменту барвника. Це відбувається на основі принципу фототермоліза, який полягає у здатності лазера реагувати вибірково на пігмент, руйнуючи його, не пошкоджуючи при цьому навколишні тканини. Це дозволяє видаляти татуаж і татуювання з будь-якої зони тіла та обличчя (губ, брів, повік тощо) При видаленні татуювання частки барвника розбиваються на дрібні елементи, які виводяться з організму природним шляхом по лімфатичної системи. Руйнування пігменту відбувається пошарово, тому однієї процедури недостатньо.
 
Кількість і ефективність процедур лазерного видалення татуювання залежить від ряду чинників: якості фарби (пігменту), яка була використана при нанесенні малюнка; відносної глибини залягання фарби і її щільності; кваліфікації майстра, який наносив малюнок (чи використовувалася при цьому професійне обладнання чи ні) і скільки років тому вона була зроблена. В середньому необхідно зробити 6-10 процедур, іноді (частіше при наявності перманентного макіяжу) вистачає і 3-6 процедур. Проміжок між сеансами - 6-8- тижнів. Вплив на кінцевий результат також надає і схильність шкіри до рубцювання. Крім цього, в період між сеансами, необхідно забезпечити належний догляд за проблемною ділянкою.
 
Приклади до і після лазерного видалення татуювать