SMAS ліфтинг

Ультразвуковий SMAS ліфтинг

 

Ультразвуковий SMAS-ліфтинг - підтяжка м'яких тканин обличчя методом високоинтенсивного сфокусованого ультразвуку (HIFU).

За останні 10 років сучасна апаратна косметологія все більше конкурує з пластичною хірургією. Мільйони людей хочуть виглядати молодими, але лише деякі вдаються до допомоги пластичних хірургів через ризики, пов'язані з операцією, тривалістю реабілітаційного періоду. У медицині все частіше відходять від оперативних втручань у бік апаратних технологій. Ультразвуковий SMAS-ліфтинг - це методика, яка була створена для всіх, хто не готовий зважитися на пластичну операцію, але хотів би істотно підтягти шкіру. Саме вона перша отримала сертифікацію FDA в США по розділу «ліфтинг». Це єдина естетична процедура, вплив якої спрямоване не на шкіру, а на нижній м'язово-апоневротический шар (всім відомий як SMAS). До появи технології HIFU так глибоко працювали тільки хірурги, інших методів впливу на цю структуру не існувало.

Що таке SMAS?

SMAS (англ.: Superficial Musculo-Aponeurotic System - поверхнева м'язово-апоневротіческой система) - це двошарова структура, що складається з поверхневої фасції, що представляє собою шар з волокон колагену і еластину, і шару мімічних м'язів. Разом ці шари складають каркас, що підтримує шкіру. З одного боку ця система пов'язана з вищерозташованими шарами м'яких тканин (шкіра і підшкірно-жирова клітковина), з іншого за допомогою сполучнотканинних перегородок і зв'язок з кістками лицьового скелета.

Опис технології ультразвукового SMAS-ліфтингу-підтяжки м'яких тканин обличчя методом високоінтенсивного сфокусованого ультразвуку (HIFU).

З віком зміни в колагенових волокнах відбуваються не тільки в шкірі, а й у поверхневому м'язово-апоневротическом шарі, що призводить до втрати ним своєї функції каркаса обличчя. Під дією гравітації відбувається розтягування колагенових волокон і переміщення поверхневої м'язово-апоневротіческой системи вниз. З'являються такі зміни обличчя як, нечіткість контурів овалу обличчя, появи надлишків тканини під підборіддям, опущення брів. Це так звані гравітаційні зміни, і їх неможливо усунути, діючи тільки на рівні шкіри.

В основі технології лежить вплив сфокусованої ультразвукової хвилі на SMAS. Під впливом інтенсивного сфокусованого ультразвуку відбувається виборчий точковий нагрів ділянки м'язово-апоневротического шару, що веде до його скорочення, забезпечуючи негайну підтяжку каркаса обличчя, як після хірургічного втручання. Вплив ультразвукової енергії веде до активації синтезу нових колагенових і еластинових волокон, що забезпечує наростання ефекту від процедури протягом декількох місяців. Однією з важливих особливостей методики «ультразвуковий ліфтинг» є те, що згенерована хвиля проходить всі вищерозміщені структури (шкіру і підшкірно-жирову клітковину) не пошкоджуючи їх, і не розсіюючись, що забезпечує максимум ефекту на потрібній глибині.

Безпека

Ультразвукові впливи добре вивчені і отримали широке застосування у всіх областях медицини. Люди довіряють ультразвуку, тому що він широко застосовується і практично позбавлений побічних ефектів. Безпека методики підтверджена клінічними випробуваннями. Технологія «ультразвуковий SMAS ліфтинг» отримала в США дозвіл FDA в розділі «ліфтинг», що характеризує цю процедуру як ефективну і безпечну.

Показання

 • вікові зміни, пов'язані з птозом (опущенням м'яких тканин),
 • втрата чіткості овалу обличчя,
 • обвисання м'яких тканин під підборіддям і в області шиї,
 • опущення щік і кутів губ,
 • птоз верхньої повіки і опущення брів.

Протипоказання

 • вагітність і період лактації,
 • цукровий діабет,
 • системні захворювання сполучної тканини (склеродермія, системний червоний вовчак і т.д.),
 • загальні інфекційні захворювання і ураження шкіри в місцях передбачуваної обробки,
 • наявність металевих імплантів в області обличчя і шиї (при наявності у пацієнта зубних імплантів, коронок потрібне застосування специфічних захисних пристосувань в ході процедури; "золоті нитки" не є протипоказанням).

Як проводиться процедура ультразвуковогоSMAS-ліфтингу

Лікар-дерматокосметолог перед процедурою проводить демакіяж. На шкірі проводиться спеціальна розмітка.

Потім на шкіру наносять гель для забезпечення можливості візуалізації м'яких тканин і ковзання ультразвукової насадки. Лікар прикладає ультразвукову насадку строго відповідно з нанесеною розміткою. У ході процедури доктор отримує високоякісне зображення глибоких ділянок шкіри, області SMAS на моніторі і точно визначає області впливу ультразвуком. Такий підхід дозволяє впливати точно в лікувальну зону, не травмуючи навколишні тканини.

В результаті, енергія ультразвуку пошкоджує колагенові і еластинових волокон поверхневого шару м'язово-апоневротіческой системи (SMAS), колагенові волокна скорочуються по довжині, обсяг SMAS зменшується, забезпечуючи негайну підтяжку каркаса обличчя. Вплив ультразвукової енергії веде до активації синтезу нових колагенових і еластинових волокон, що забезпечує наростання ефекту від процедури протягом декількох місяців.

Процедура проводиться, як мінімум на двох рівнях ультразвукового впливу двома різними датчиками. Під час впливу на відповідному шарі м'яких тканин утворюються паралельні між собою пунктирні лінії, що складаються з точок термокоагуляції, при цьому точки однакові за розміром. Таким чином, створюється сітка з точок термокоагуляції.

Загальний час процедури з обробки всього обличчя займає 40-50 хвилин. Відповідно до протоколу процедури, спочатку обробляється одна половина обличчя, після цього пацієнтові лікар дає дзеркало, і пацієнт бачить результат потужного ліфтингу на обробленій половині обличчя.

Під час процедури пацієнт відчуває інтенсивне тепло і поколювання. Безпосередньо після процедури відчувається натягнення шкіри. Протягом двох-трьох днів може спостерігатися легка припухлість і незначний набряк оброблених областей. Моментальний ліфтинг забезпечується двома факторами: зменшенням обсягу SMAS і переміщенням її вгору в результаті точкової коагуляції, стиснення і скорочення по довжині колагенових волокон. Протягом 2-3 тижнів оброблені м'які тканини будуть трохи болючими, як після інтенсивного фізичного навантаження. Лифтинговий ефект буде наростати протягом 2-4 місяців. Стійкий результат у більшості випадків зберігається протягом декількох років. Процедура ультразвукового SMAS - ліфтингу виконується найчастіше одноразово, зі стійким ефектом, що зберігається протягом 2-3 років.

Поєднання з іншими апаратними методиками

З метою досягнення максимально виражених естетичних результатів доцільно поєднання SMAS-ліфтингу з радіохвильовим ліфтингом і (або) фракційним лазерним ремоделюванням шкіри обличчя. У разі, якщо мова йде про профілактику птозу м'яких тканин і корекції початкових змін рис обличчя, безумовно, досить однієї процедури ультразвукового SMAS-ліфтингу.

Результат

 • загальний омолоджуючий ефект - відтворення рис обличчя, властивих більш молодому віку,
 • підтяжка м'яких тканин обличчя вже після однієї процедури,
 • відновлення овалу обличчя,
 • видимий підйом області щік і куточків губ,
 • ліфтинг верхньої повіки і брів.